Bajka o małej wizytóweczce

A wiec to było tak .
Za górami za lasami za siędmioma morzami żyła sobie śnieżnobiała kartka papieru. Pewnego dnia zjawił się u niej człowiek który powiedział:
– Droga kartko jak dasz się pociąć i pomalować spełnię Twoje trzy życzenia
A kartka na to :
– Ja kartka kreda matowa mam takie niezbyt duże pytanie a po co człowiecze chcesz mnie pociąć??
Na to rzekł człowiek :
–  Będziesz służyć potomnym zrobimy z Ciebie wizytówki, które będą rozprowadzane na cały świat będziesz ubrana w piękne kolory , wszyscy będą zachwycać się Twoim wdziękiem.
Kartka potrzebowała czasu do namysłu. Umówiła się z człowiekiem ze jak miną trzy dni i trzy noce, jak klepsydra przesypie  się trzy razy kartka da odpowiedź. Długo się zastanawiała , nie mogła spać ani jeść. Rozważała sobie za i przeciw :
, Wiodę aktualnie beztroskie spokojne życie na końcu świata i mam oddać swe ciałko na jakieś wizytówki firmowe i to dla ludzi” – myślała
Ale z drugiej strony w każdej chwili marzyła o tym by zwiedzić cały świat, ażeby zrobić coś pożytecznego, cos szalonego. Minęły trzy dni i trzy noce, klepsydra przesypała się trzy razy i przyszedł człowiek i rzekł :
–  KARTKO BIAŁA KREDO jaka jest Twoja decyzja?
A Kartka na to :
– Długo myślałam, nie spałam, nie jadłam ale w końcu podjęłam decyzję, preferuje służyć innym woli spostrzec świat, chcę być przydatna na tym świecie ZGADZAM SIĘ
Człowiek za tem powiedział :
– Dziękuję Inni ludzie kartko za Twoje słowa, jesteś dobrym i szlachetnym papierem i niewątpliwie nie pożałujesz swojej decyzji. A aktualnie powiedz jakie są twoje trzy życzenia
Na to kartka się uśmiechnęła i powiedziała :
-Dobry człowieku dziękuję za dotrzymanie Twojej obietnicy, ale w każdej sytuacji kierowałam się w życiu bezinteresownością, chęcią pomocy innym bez nadzieja na zapłatę i właśnie również nie chcę nic od Ciebie. Obiecaj mi tylko ze zadbasz o to by cały świat mógł korzystać, żebym stała się potrzebna wszystkim ludziom i żebyście cieszyli się z posiadania takiej małej wizytóweczki, która będę.
Człowiek zgodził się i kartka odjechała z człowiekiem do magicznego miejsca drukarni. Jechali mijając wysokie góry, morza doliny. Kartka nie mogła napatrzeć się widokom które ja otaczały
i nie mogła doczekać się  ażeby dotrzeć do tego magicznego miejsca drukarni, o którym tak dużo w drodze opowiadał jej człowiek.  Gdy w końcu dojechali na miejsce Kartka nie mogła napatrzeć się na maszyny, które znajdowały się w drukarni, taśmy które na spersonalizowanych ramionach nosiły tysiące kolorowych ulotek, kalendarze, plakatów. Chwilami kartka dostawała aż zawrotów głowy.  Ludzie się do niej uśmiechali, wszędzie było tak uroczo tak tęczowo od kolorów. Z uśmiechem na ustach Kartka wówczas pomyślała:
CIESZĘ SIĘ ŻE TU JESTEM TO BYŁA Genialna DECYZJA.
Po paru latach cały świat nie mógł obejść się bez wizytówki , kupowano wizytówki przeróżne :
malowane z ozdobnymi nadrukami,  z pięknymi obrazami , drukowano specjalne wizytówki na zamówienie, tłoczone .A kartka cieszyła się ze mogła pomóc przy okazji zobaczyć świat. Człowiek dotrzymał złożonej obietnicy. Do tego w magicznym miejscu drukarni Panna Kartka czy raczej już wizytówka poznała przepięknego kawalera Kalendarza, który podbił jej serce i stali się od tej pory nie rozłączni. Doczekała się pięknego potomstwa i żyła długo i szczęśliwie. I żyje i służy nam wszak po na dzień dzisiejszy dzień, a bez niej świat byłby smutny, szary i ponury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *