Korony porcelanowe

korony-porcelanoweNiby każdy wie co to jest korona porcelanowa, czy aby na pewno? Korony porcelanowe mają szerokie zastosowanie. Służą nie tylko do odbudowy zęba, ale także do zwężenia szczeliny między zębami, naprawy odrastających zębów, zmniejszenia ścisku w zębach oraz wiele innych. Korony porcelanowe to nie tylko likwidacja problemów z zębami, to także wybielenie zębów i poprawa wyglądu. Korona nakładana jest na właściwie przygotowany ząb, przed założeniem korony należy zęba sfrezować. Specjalny materiał wiążący pozwala koronie trzymać się sztywno zęba.Ogromne zastosowanie koron porcelanowych sprawa, że wykorzystywane są one na całym świecie. Kiedyś korona oparta była na metalowej ramie, lecz dziś wytrzymałość samej korony jest na tyle duża że rama metalowa jest zbędna. Korony zęba na ramach metalowych miały swoje niedogodności, które na szczęście zostały wykluczone przez nowoczesne korony porcelanowe. Kolor czystej korony porcelanowej jest tak bardzo zbliżony do prawdziwego koloru zęba, że trudno je odróżnić.

Za korzyści płynące z posiadania korony porcelanowej należyodpowiednio zapłacić i nie jest to niski koszt. Nie wiedząc co składa się na cenę korony porcelanowej wydaje się onawysoce przesadzona, lecz po dokładniejszym przyjrzeniu się jej cenie zdaje się ona być usprawiedliwiona. Czyste korony porcelanowe, czyli te bez metalowej ramy, która z czasem była widoczna, działają jak prawdziwe zęby. Można je bez kłopotu dopasować do koloru i kształtu zębów.Jedyną wadą tych koron jest mniejsza wytrzymałość w stosunku do korony na  metalowej ramie lecz w pełni wystarczająca aby korona mogła zastąpić naturalny ząb.

Korony porcelanowe wykonywane są w specjalistycznych laboratoriach co wpływanegatywnie na cenę korony, lecz dzięki temu są właściwiewytrzymałe oraz mają wysoką jakość. Poza tym aby korona mogła być użyta konieczne jest odpowiednie przygotowania zęba co wiąże się z wizytami udentysty co również wpływa na koszt korony.  Aby na koniec nie było niemiło rozczarowanym ceną za usługę warto przed zdecydowaniem się na korony porcelanowe odbyć konsultację oraz dowiedzieć się więcej na temat typówkoron oraz koszcie ich założenia. Oprócz koron porcelanowych mamy do wyboru korony ceramiczne, które są tańsze lecz gorsze jakościowo.Początkowa konsultacja w gabineciedentystycznym połączona będzie równocześnie z kontrolą stanu naszego uzębienia. Dopiero po tej kontroli stomatolog będzie mógłocenić koszt przygotowania do obsadzenia koronny doliczającnaturalnie koszt samych koron. Cena koron porcelanowych zaczyna się od tysiąca do dwóch złotych co dla pospolitego szarego człowieka jest to dość znaczący wydatek. Mimo wygórowanej ceny pamiętajmy, że przydobrze założonej koronie służyć ona nam będzie przezniemal całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *