Śpiewniki gitarowe

Mając w posiadaniu już wymarzony instrument możemy zabrać się za trening. W necie można znaleźć dużo witryn oferujących darmowe tabulatury gitarowe. Wówczas tylko od nas zależy ile potu poświęcisz na uczenie się.

Potem powinniśmy się zastanowić gdzie kupić nową gitarę. Do wybrania w praktyce mamy 2 opcje. Pierwsza z nich to zakup przez sklep internetowy. Tam możemy znaleźć niższą cenę, ale musimy mieć świadomość tego, że gitara elektryczna może ulec uszkodzeniu – podczas transportowania i nie wiemy jaki egzemplarz dostaniemy. W takim razie warto zapytać w sklepie internetowym, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia przesyłki i bezwzględnie musimy pamiętać o oględzinach przesyłki przy odbiorze – jeśli tego nie zrobimy i wykryjemy uszkodzenie z winy transportu dopiero później to żaden sklep internetowy nie przyjmie nam takowej reklamacji – niezbędny będzie spisany z dostawcą protokół odbioru. 2 opcją jest wybór w klasycznym salonie muzycznym. Tutaj będziemy mogli wypróbować jak takie/-a gitara klasyczna sprawują się, ocenić taki brzmienie. Niestety zapłacimy dużo więcej, gdyż taka obsługa sprzedażowa i miejsce kosztują.

Bez wątpienia wszystko jest uwarunkowane od pieniędzy, tymi jakie mamy. Jeżeli (niestety) posiadamy do dyspozycji jedynie sumę do pięciuset PLN to nie oczekujmy, że dostaniemy za to gitarę dobrej jakości. Generalnie taka/-ie gitara tworzone są w Chinach z materiałówo niskiej jakości. Nie oznacza to, że powinniśmy w takowej sytuacji wycofywać z kupna, gdyż od czegoś trzeba zacząć. Na tym etapie powinniśmy już mieć wiadomość jakie na rynku są rozmiary gitar i wybrać rozmiar właściwy dla naszej budowy ciała.

Kupno takiego nowiutkiego i wymarzonego instrumentu powinno być dogłębnie (poważnie) przemyślane. Równie tak jest z wiosłem. Zanim zdecydujesz się na nabytek takiego sprecyzowanego modelu powinieneś zastanowić się nad tym, do czego będzie Ci gitara potrzebna. Jeżeli już planujesz grać poniekąd raz na jakiś czas i wyłącznie w domu to solidnym wyborem powinna być gitara akustyczna. Jeśli też planujesz utworzyć z kolegami zespół muzyczny to należytym wyborem będzie gitara elektryczna w zależności od upodobań – sprawdź na http://mojagitara.pl.