Jeden bank, dwie tradycje.

„Jeden bank, dwie tradycje, 200 lat postępu” pod takim hasłem startuje w Polsce lokalna wersja międzynarodowej kampanii. Citi i Citi Handlowy celebrują w tym roku szczególną rocznicę: dwusetlecie powstania grupy Citi. Z tej okazji uruchomiona została specjalna strona internetowa www.citihandlowy.pl/200, z której można dowiedzieć się w jaki sposób zarówno Citi, jak i Citi Handlowy (istniejący już ponad 140 lat wspierały wiele przełomowych przedsięwzięć i idei.

„2012 to dla nas szczególny rok – mówi Justyna Kwiek Dyrektor Biura Marketingu Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Citi Handlowy. – Obchodzimy wyjątkowy jubileusz: dwusetlecie grupy Citi. Od 18 maja będzie można zobaczyć zarówno w wybranych tytułach prasowych, jak i w internecie polską odsłonę kampanii. Jej hasło odnosi się do wspólnej tradycji obu banków. Te instytucje od początku swego istnienia stawiały na innowacje i były motorem postępu, zarówno w globalnym jak i lokalnym wymiarze. Citi był pierwszym bankiem, który wprowadził bankomaty, a także wspierał historyczne inicjatywy, jak budowa kabla transatlantyckiego czy Kanału Panamskiego. Innowacyjność i historię łączy też Citi Handlowy, który kontynuuje tradycję najstarszego komercyjnego banku w Polsce, założonego w 1870 roku. To od nas Polacy dostali pierwszą kartę kredytową, honorowaną na całym świecie czy elektroniczną platformę do wymiany walut.” Jeszcze więcej o kampanii Justyna Kwiek mówi na kanale Citi Handlowy na You Tube : http:www.youtube.com/watch?v=pnPsB-izKew

 

Globalna jubileuszowa kampania Citi koncentruje się na przedstawianiu historii i zdarzeń, w których grupa Citi była partnerem lub inspiratorem. Takim przykładem jest udział banku w projekcie budowy pierwszego pasażerskiego samolotu odrzutowego, którego powstanie zrewolucjonizowało sposób, w jaki podróżuje caly świat. W polskiej odsłonie kampanii „Jeden bank, dwie tradycje, 200 lat postępu” znajdziemy także lokalne przykłady z historii Citi Handlowy. Całość można zobaczyć na dedykowanej stronie www.citihandllowy.pl/200 , gdzie zgromadzono więcej przykładów jak Citi zmieniło oblicze współczesnego świata.

Źródło: Citi Handlowy